Kapitola 1. Přihlášení do systému

Obsah

Přihlášení
Problémy s přihlášením

Pro přístup do systému InChange je potřeba zadat do svého webového prohlížeče adresu Vašeho serveru (např. https://mail.priklad.cz). Tuto adresu Vám sdělí Váš administrátor.

Přihlášení

Pro přihlášení do systému InChange je potřeba znát přihlašovací jméno a heslo. Jako přihlašovací jméno slouží e-mailová adresa Vašeho účtu (zadaná malými písmeny), heslo Vám zpravidla přidělí administrátor. Pokud máte v Administraci zadánu ke svému účtu nějakou přezdívku, můžete ji také využívat jako přihlašovací jméno. Po prvním přihlášení do systému je z bezpečnostních důvodů doporučeno změnit si přidělené heslo. Více informací o změně hesla naleznete v sekci Nastavení hesla.

Obrázek 1.1. Přihlášení InChange

Přihlášení InChange

Pro zkrácený zápis přihlašovacího jména lze využít předdefinované domény, která se automaticky zobrazuje za políčkem pro zadání přihlašovacího jména. Tuto takzvanou výchozí přihlašovací doménu může nastavovat pouze administrátor v sekci Administrace.

Tip

Máte-li implicitní přihlašovací doménu nastavenu, stačí jako přihlašovací jméno zadat pouze lokální část své e-mailové adresy. Je-li tedy vaše e-mailová adresa (přihlašovací jméno) např. jana.novakova@priklad.cz a implicitní přihlašovací doména je @priklad.cz, je možné se přihlásit pouze zadáním jména jana.novakova.

Uživatelé z jiných domén se ale musí přihlašovat zadáním celého přihlašovací jména. Tedy např. uživatel jan.vavra@manual.priklad.cz nemůže pro přihlašování použít pouze lokální část jména.