Kapitola 3. Domény

Obsah
3.1. Přehled
3.2. Účty, skupiny, subdomény
3.3. Počítače
3.4. Povolené služby
3.5. Doménový koš
3.6. Databáze
3.7. Webhosting
3.8. Volitelné položky objektů

V záložce Domény vidíte seznam domén na vašem serveru. Každá doména může obsahovat subdomény, skupiny a poštovní účty. Domény musí být vytvořeny dříve, než začnete zakládat poštovní účty nebo skupiny.

Obrázek 3-1. Domény

Pokud vytváříte novou doménu, vložte do vstupního pole její název a klikněte na tlačítko Přidat. V názvu smíte použít pouze malá písmena, číslice a pomlčku. Jednotlivé části domény se oddělují tečkou.

Tlačítkem Smazat zrušíte včechny označené domény, pokud jsou prázdné, tedy neobsahují žádné subdomény, skupiny, ani účty. Před úplným zrušením neprázdné domény musíte nejprve ručně smazat její obsah.

3.1. Přehled

V této záložce můžete sledovat souhrnné informace o nastavených limitech na doméně, o zaplnění poštovních schránek doménových účtů a udržovat fakturační a technický kontakt k doméně.

3.1.1. Informace o limitech

V tabulce Souhrnné informace jsou uvedeny nastavené limity pro počty objektů, povolených služeb na doméně a diskový prostor vymezený pro poštovní schránky. Červená čísla znamenají, že limit byl dosažen nebo překročen. Nevyplněná hodnota znamená, že limit není nastaven. Je-li vyplněn sloupec zbývá, jsou počty položek omezeny profilem této domény, nadřazené domény, nebo celého serveru. V případě, že je limit nastaven na samotné doméně a současně i na nadřazené doméně nebo na serveru, pak se aplikuje nejnižší limit ze všech.

Obrázek 3-2. Limity pro doménu

3.1.2. Zaplnění poštovních schránek

Tlačítkem Zobrazit se vypíše seznam poštovních schránek, které odpovídají aktuálně nastavenému testu. Tento seznam můžete uložit jako textový soubor tlačítkem Exportovat do CSV a následně ho otevřít nepříklad v tabulkovém procesoru. Tlačítkem Přidat upozornění.. můžete zadat e-mailovou adresu, na kterou se zašle upozornění, pokud zaplnění některé schránky splní zadanou podmínku. Výsledné pravidlo se přepíše pod formulář, jak je vidět na obrázku níže.

Test zadaných pravidel se provádí každou noc a upozornění pro každý z nich se zasílá jen tehdy, pokud daný test uspěje na nějaké schránce. Upozornění na přeplnení schránky, které je nasměrováno do té stejné schránky bude čekat na doručení, dokud se ve schránce neuvolní místo. Ovšem obecně platí, že první zpráva, která překročí kvótu dané schránky se ještě doručí celá.

Obrázek 3-3. Kontrola zaplnění schránek

3.1.3. Administrační kontakt

Kontaktní informace u domény se využívají na serverech k automatickému zpracování plateb nebo oznámení o technických zásazích na serveru. V zájmu každého správce serveru proto je, aby tyto údaje byly vyplněny a byly aktuální.

Obrázek 3-4. Fakturační a technický kontakt domény